СУТНІСНІ ОЗНАКИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЕРОТИЧНОГО КОДУ ОСОБИСТОСТІ: РЕЗУЛЬТАТИ ТЕОРЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ

Автор(и)

  • Таміла Зозуль

Ключові слова:

індивідуальний еротичний код особистості, культурний код, сприйняття тілесності, сутнісні ознаки індивідуального еротичного коду

Анотація

Статтю присвячено теоретичному аналізу феномену індивідуального еротичного коду особистості, визначенню його сутнісних ознак. Описано вектори осмислення проблематики індивідуального еротичного коду особистості та надано його визначення, яке порівняно зі схожими за змістом науковими поняттями.
Проаналізовано розуміння сутності індивідуального еротичного коду, який визначено як єдину систему записування моделі еротичної поведінки індивіда у вигляді послідовності прояву власних реакцій та реакцій «ідеального партнера», запрограмованої на реалізацію певного сексуального завдання.
Описано й інтерпретовано головні сутнісні ознаки індивідуального еротичного коду – його символічність, культуровідповідність, варіативність і мінливість, індивідуально-суспільну природу, культурну обумовленість.
Зауважено, що символічний характер індивідуального еротичного коду позначає його сутнісну характеристику відображати систему знаків і символів, що мають певний зміст і віддзеркалюють архетипно-символічний характер людської психіки. Культурна обумовленість індивідуального еротичного коду засвідчує його формування під впливом взаємодії людини з панівною культурою і відображає закріплені в певному часі способи організації еротичної взаємодії і статевого життя.
Поданий у статті індивідуальний і соціальний характер індивідуального еротичного коду засвідчує, що він відображає певну суміш способів організації сексуального життя та індивідуального досвіду, засвоєного в процесі соціалізації.
Описано зв'язок індивідуального еротичного коду особистості із закономірностями сприйняття людиною власної тілесності.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-02-02