РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПТУ “ENVIRONMENT” НЕОЛОГІЗМАМИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Автор(и)

  • Maya Zhulinska

Ключові слова:

довкілля, екологія, концепт, неологізм, репрезентація, словоскладання

Анотація

У статті розглянуто особливості вербалізації концепту ENVIRONMENT неологізмами, які з’явилися в англійській мові протягом останніх трьох років.
Досліджено лексичні новоутворення сучасної англійської мови, поява яких була обумовлена екологічними процесами, що відбуваються у світі. Розглянуто ключові поняття концепту ENVIRONMENT та проаналізовано його репрезентацію неологізмами сучасної англійської мови. Подано класифікацію вибраних лексичних одиниць за наступними групами: “екологічні проблеми та наслідки екокатастрофи”, “заходи щодо збереження довкілля” та “людина в концепті ENVIRONMENT”. Виявлено, що найчисельнішою за кількістю лексичних новоутворень концепту ENVIRONMENT є група “заходи щодо збереження довкілля”, що свідчить про дедалі більшу екологічну відповідальність та активний супротив суспільства забрудненню довкілля.
Визначено, що найпродуктивнішим способом утворення неологізмів концепту ENVIRONMENT є словоскладання, а саме – ­додавання компонентів climate, -eco, green до лексем, що вже існують. Виявлено, що розглянуті неологізми можуть мати як позитивну, так і негативну конотацію, що визначається значенням інших компонентів лексем, а також контекстом вживання.
У роботі вивчено, якими способами та за якими принципами відбувається формування нових слів концепту ENVIRONMENT у словниковому складі мови. Подано приклади нових слів і виразів, які з’явилися лише нещодавно в англійській мові. Розглянуто етимологію вибраних неологізмів. Запропоновано переклад і тлумачення вибраних лексем українською мовою. Обґрунтовано здатність досліджуваних лексичних одиниць бути неологічною репрезентацією концепту ENVIRONMENT та передавати тенденції розвитку сучасного суспільства.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-08-09

Як цитувати

Zhulinska, M. (2022). РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПТУ “ENVIRONMENT” НЕОЛОГІЗМАМИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ. Наукові записки Національного університету «Острозька академія»: Серія «Філологія», (13(81), 20–23. вилучено із https://journals.oa.edu.ua/Philology/article/view/3479