ЕМОТИВНА КРЕАТИВНІСТЬ ЯК БАЗОВА ХАРАКТЕРИСТИКА КОМІЧНОГО ЕКО-ДИСКУРСУ

Автор(и)

  • Ольга Кузнєцова

Ключові слова:

Дейв Беррі, дискурсивна особистість, комічний еко-дискурс, лінгвокреативність, постмодерністський текст

Анотація

У статті розглянуто екологічний підхід в комічному дискурсі, який спрямований на аналіз взаємовпливу мовного середовища та середовища людини, регульованого емоціями. Доведено, що порушення норм (мовної, логічної, онтологічної, валоративної) в еко-дискурсі є ключовим фактором парадоксальності, яка є нормою для гумору. Таким чином, суть комічного еко-дискурсу поля­гає в його варіюванні. Гнучкість комічного еко-дискурсу залежить від креативності дискурсивної ідентичності. Креативність передбачає харизму, талант, натхнення, прагнення створити щось унікальне, кмітливість тощо.
У статті креативною дискурсивною особистістю є постмодерністський американський письменник-гуморист Дейв Беррі. Лінгвокреативність автора знаходить вираження в мовній грі – постмодерній техніці комічного. До постмодерністських інгерентних рис текстів Дейва Беррі відносяться: інконгруентне поєднання назви та малюнка, порушення графічних норм, специфічна книжкова обкладинка із самоіронічною фотографією автора, використання інтертекстуальних елементів (алюзій, пародій, ремінісценцій, цитат тощо).
Наукової розвідка продемонструвала взаємодію Дейва Баррі як дискурсивної особистості зі світом, який його оточує за посередництвом комічного. Автор-комік намагається покращити навколишній світ неканонічним варіюванням засобів комічного, і тим самим робить внесок у екологію дискурсу.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-05-17

Як цитувати

Кузнєцова, О. (2023). ЕМОТИВНА КРЕАТИВНІСТЬ ЯК БАЗОВА ХАРАКТЕРИСТИКА КОМІЧНОГО ЕКО-ДИСКУРСУ. Наукові записки Національного університету «Острозька академія»: Серія «Філологія», (16(84), 66–69. вилучено із https://journals.oa.edu.ua/Philology/article/view/3763