ВИКОРИСТАННЯ НОВІТНІХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ ПІДГОТОВЦІ БАКАЛАВРІВ ГОТЕЛЬНОГО ТА РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ
DOI:
https://doi.org/10.25264/2311-5149-2021-20(48)-24-30Ключові слова:
новітні освітні технології, інновації, технології, заклад вищої освіти, професійна підготовка, бакалаври готельного та ресторанного бізнесуАнотація
У статті вивчено основні аспекти застосування новітніх освітніх технологій у процесі професійної підготовки бакалаврів готельного та ресторанного бізнесу. Встановлено, що найчастіше використовуються проблемні лекції та навчальні дискусії, а також лекція-візуалізація, семінар-диспут, але найменш популярним серед студентів та викладачів є метод мозкового штурму.
Нині відбуваються соціальні, освітні та технологічні трансформації в суспільстві, ріст сектору освітніх послуг, які, звісно, вимагають якісних змін в концептуальних основах професійної підготовки бакалаврів в закладі вищої освіти: пошук нових форм, методів та технологій професійної підготовки студентів, впровадження в навчальних процес новітніх освітніх технологій. Різноплановість функцій, що стосуються саме освітніх технологій, пояснюється різною варіацією їх структури, компонентами якої є новітні та традиційні освітні засоби, включаючи спілкування та інформацію, а також дистанційне навчання, інтерактивні методи тощо, що набули популярності в Україні та Європейському Союзі. Дослідники в галузі досліджень освітніх технологій вважали, що добре обґрунтовані нові способи спільної діяльності викладачів та студентів забезпечують бажаний результат, незалежно від рівня обдарованості вчителя та його професійної майстерності.
Досвід використання технологічного підходу переконує в якості навчального процесу підготовки майбутніх фахівців в галузі готельного та ресторанного бізнесу, що залежить передусім від професійної майстерності викладача та здібностей студентів. Проте освітні технології є орієнтиром у науковій діяльності і сприяють удосконаленню педагогічної праці викладачів. Варто наголосити, що саме розвиток туризму в цілому та ресторанний бізнес, зокрема, залежать від розробки і впровадження інноваційних технологій, направлених на розширення споживчих властивостей і якісних параметрів екскурсійного продукту, вдосконалення в цілому обслуговування потенційних клієнтів в закладах. Сьогодні телекомунікаційна інфраструктура дає можливість створювати новітні системи, технології масового навчання впродовж життя, загального обміну інформацією, незалежно від часових та просторових поясів. Вищі навчальні заклади України розробляють та впроваджують методичні аспекти створення курсів дистанційного навчання, вивчають можливі шляхи організації занять, вирішують питання технічного забезпечення організації навчання.
Як цитувати:
підприємств. Зроблено висновок, що сьогодні існує потреба у використанні сучасних технологій управління у промисловості і будівництві, як провідних галузей національного господарства України. Тільки швидке реагування на зміни у зовнішньому середовищі та адаптація до сучасних технологій управління дозволить господарюючим суб’єктам вийти на міжнародні ринки та забезпечити власний розвиток операційної та фінансової діяльності.
Як цитувати:
Андрющенко Я. Е. Використання новітніх освітніх технологій при підготовці бакалаврів готельного та ресторанного бізнесу. Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Економіка» : науковий журнал. Острог : Видво НаУОА, березень 2021. № 20(48). С. 24–30.
Формул: 0; рис.: 0; табл.: 0; бібл.: 11.
Посилання:
1. Биков В. Ю. Моделі організаційних систем відкритої освіти : монографія. Київ : Атіка, 2009. 684 с.
2. Волкова П. Педагогіка : посібник. Київ : Вид. Центр «Академія», 2001. 403 с. ISSN 2311-5149
3. Гуревич Р. С. Інформаційно-комунікаційні технології в професійній освіті майбутніх фахівців / за ред. Р. С. Гуревич, М. Ю. Кадемія, М. М. Козяр. Львів : ЛДУ БЖД, 2012, 380 с.
4. Кадемія М. Ю. Інформаційно-комунікаційні технології навчання : словник-глосарій / за ред.. Кадемія, М. М. Козяр, Т. Є. Рак. Львів : «СПОЛОМ», 2011. 136 с.
5. Коберник О. М., Бялик О. В. Інноваційні технології навчання та виховання : навч. посібн. Умань: ПП Жовтий, 2010. 220 с.
6. Михайліченко М. В., Рудик Я. М. Освітні технології : навч. посібн. Київ : ЦП «КОМПРИНТ». 2016. 583 с.
7. Пєхота О. М. Освітні технології : навч. метод. посібн. Київ : А.С.К., 2013. 256 с.
8. Пометун О. І. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання : наук. метод. посіб. / за ред О. І. Пометун, Л. В. Пироженко. Київ : А.С.К., 2015. 192 с.
9. Пєхота О. Освітні технології : навч.-метод. посібник / за ред. А. З. Кіктенко, О. М. Любарська та ін. Київ: А. С. К., 2011. 256 с.
10. Чепіль М. М. Педагогічні технології : навч. посібн. / за ред. М. Чепіль, Н. Дудник. Київ : Академвидав. Серія «Альма-матер», 2012. 224 с.
11. Янкович О. І. Освітні технології в історії вищої педагогічної освіти України (1957–2008) : монографія. Тернопіль : підручн. та посіб. 2008. С. 12.
Журнал ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства — Некомерційна 4.0 Міжнародна
Тексти статей журналу проходять перевірку за допомогою антиплагіатора
UniCheck