СЛОВ’ЯНСЬКІ ГРОМАДИ В АВСТРАЛІЇ: ІСТОРИЧНЕ ПІДҐРУНТЯ ТА СУЧАСНИЙ СТАН
Ключові слова:
Австралія, імміграція, Міністерство внутрішніх справ, громадяни Австралії, народжені в Україні, в Польщі та в ЧехіїАнотація
Міграція на австралійський континент має давнє походження. 1 січня 1901 року була створена федерація Співдружності Австралії, що включала шість колишніх колоній: Новий Південний Уельс, Вікторія, Південна Австралія, Тасманія, Квінсленд та Західна Австралія. Британське походження мало 78% тих, хто народився за кордоном. Імміграція займала важливе місце в національному порядку денному. Найамбітніший план державного будівництва на основі імміграції був прийнятий в Австралії в період після Другої світової війни. Шок війни був настільки сильним, що навіть старі стереотипи не завадили австралійцям розпочати імміграційну пропаганду з гаслом «загинути чи заселити». У середині 1950-х років австралійське Міністерство імміграції зрозуміло, що возз’єднання сім’ї є важливою складовою успішного переселення. У 1955 р. Міністерство здійснило «Операцію возз’єднання» – схема мала на меті допомогти членам сімей за кордоном переїхати до континенту, щоб возз’єднатися з родиною, яка вже жила в Австралії. В результаті 30000 людей встигли іммігрувати з таких країн, як Болгарія, Чехословаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Радянський Союз та колишня Югославія за цією схемою.
Сьогодні підхід Австралії до мультикультурних справ є унікальною моделлю, заснованою на інтеграції та соціальній згуртованості. На державному рівні австралійці намагаються підтримувати національну єдність через повагу та збереження культурного різноманіття. Прикладом такого ставлення до історичної пам’яті є база даних, створена Міністерством внутрішніх справ. Для нашого дослідження ми вирішили обрати інформацію про жителів Східно-Центральної Європи (громадяни України, Польщі та Чехії) в Австралії, виходячи з інформації представленої у цій базі даних.
У статті стисло розповідається про історичні передумови та досвід польських, українських та чеських груп на континенті, а також наведено основні характеристики цих груп людей, такі як географічний розподіл, вік, мова, релігія, рік прибуття до Австралії, середній дохід, освітня кваліфікація та характеристики зайнятості.