СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ «МЕМУАРИСТИКА» ТА «ЕПІСТОЛЯРІЙ» В АВТЕНТИСТИЧНІЙ ЛІТЕРАТУРІ

Автор(и)

  • Vita Sternichuk

Ключові слова:

епістолярний діалог, образ автора, епістолярна комунікація, автор, адресат, інтертекстуальність, автентистична література.

Анотація

У статті здійснений аналіз співвідношення й розрізнення жанрів документалістики (мемуарів та епістолярію). Межі поміж жанрами ускладнюються через суперечливу модель фактичності, а саме через мультизначність терміну «література факту». Термінологічна заміна (на «автентистичну літературу») є першим етапом на шляху до визнання жанрової самостійності епістолярію. Наступним етапом до такого визнання є дослідження комунікативної еволюції (а згодом епістолярної комунікації) та її діалогічне обґрунтування у філософському та психологічному вимірах. Проведений аналіз дозволив провести межі розрізнення між мемуаристикою та епістолярієм і визначити епістолярну комунікацію – Briefwechsel – як самостійну жанрову одиницю, що має такі стильові ознаки: чітка структурованість, протеїчність, яскраво виражена особа автора, котрий є кодувальником та декодером інформації, діалогічність, тощо.

Завантаження

Опубліковано

2018-10-26

Як цитувати

СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ «МЕМУАРИСТИКА» ТА «ЕПІСТОЛЯРІЙ» В АВТЕНТИСТИЧНІЙ ЛІТЕРАТУРІ. (2018). Наукові записки Національного університету «Острозька академія»: Серія «Філологія», 2(69), 182-185. https://journals.oa.edu.ua/Philology/article/view/1683