ПРИЧИНИ ТА ПРОЯВИ ОСТРАКІЗМУ В ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Автор(и)

  • Viktoriya Nazarevich

Ключові слова:

остракізм, остракізатор, соціальна ізоляція, приналежність, відторгнення особистості, освітнє середовище, академічні групи, юнацький вік

Анотація

У статті досліджено причини та прояви соціальної ізоляції студентів у їхніх академічних групах та явище неналежності в освітньому просторі загалом. За допомогою методів системного та структурно-функційного аналізу наукових даних обґрунтовано та проаналізовано чинники соціальної ситуації, індивідуальних проявів, поведінкових реакцій особистості, які впливають на формування соціального відторгнення групою. Висвітлено основні наукові погляди на проблему остракізму, прояви індивіда, який зазнає вигнання, і причини соціального неприйняття. Указано на взаємозалежності соціально-психологічних чинників середовища і формування тенденцій особистісного відторгнення. Проведено емпіричне дослідження для виявлення основних чинників, які дають підставу для остракізації індивіда, а також для виявлення рівня тенденцій соціальної відмови в освітньому просторі.
Зроблено висновки в системі розгляду причин і передумов остракізму, що здебільшого соціальне вилучення спричиняють: неординарний спосіб життя, можливо, незвичайна зовнішність індивіда, а також замкнутість, сором’язливість, низьке володіння прийомами самопрезентації, вузьке коло спілкування особистості.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-07-23